Handel granitowymi nagrobkami i starymi deskami z Chin

W tym krótkim wpisie chciałbym z wami porozmawiać o śmierci, ale jak księgowy. Ile to właściwie ona kosztuje, jak poradzić sobie z sytuacją, w której się niestety znaleźliśmy i co dalej zrobić, aby nie zostawić w zakładzie pogrzebowym majątku.

Wykorzystanie starych desek

Ale najpierw napiszę parę słów o tym, jak ważny jest niedrogi zakup granitowych nagrobków oraz starych desek z Chin. Jest to niezwykle ważne z tego względu, że są to bardzo dobre produkty, które cechują się wytrzymałością i co tu dużo kryć – przystępną ceną. Wiele firm pochówkowych zamawia właśnie granit i stare drewno od chińskich dostawców.

Części tego wpisu będzie kilka, w tej chciałbym skupić się na nagrobkach granitowych. Czy są one wartościowe, dlaczego warto ich używać i co najważniejsze dlaczego wart je wybrać spośród wszystkich? Jednak zacznijmy od początku.

Wiele typów nagrobków

Na rynku mamy wiele różnych typów nagrobków. Nagrobki drewniane są w Polsce niespotykane, po prostu ich nie stosujemy. Jeżeli chodzi o nagrobki marmurowe tych jest nieco więcej, ale mają one kilka wad. Największą z nich jest oczywiście cena, są niesamowicie drogie, dodatkowo nagrobki te ciężko się impregnuje. Ciężko się o nie dba i ogólnie jest z nimi spory problem.

Przykładowo wszelkiej maści preparaty służące dbania o nie są po prostu bardzo drogie. Dlatego też nagrobki granitowe są najlepszym wyborem z możliwych. Są tańsze od marmurowych i znacznie mniej rzucające się w oczy od drewnianych, które i tak są droższe z powodu swojej unikalności. Kiedyś do wnętrza wykorzystywano stare deski, teraz się muruje, by wszystko było stabilniejsze.

Zakłady kamieniarskie

Co ważne o nagrobki granitowe łatwo jest dbać, mnogość dostępnych preparatów powoduje, że stosunkowo za niewielkie pieniądze jesteśmy wstanie go umyć, wypolerować lub zmatowić w zależności od tego jakie mamy predyspozycje. Dodatkowo prawie każdy zakład kamieniarski zajmuje się ich naprawą, konserwacją lub też wymianą. Są lżejsze od marmuru więc i robotnicy chętniej podejmuję się zadań z nimi związanych.

Pamiętaj więc, że najlepszy wybór pod względem ceny i jakości do nagrobek granitowy. Co ważne jest on na tyle trwały, że jeszcze wnuki dzieci, Twoich dzieci będą mogły go odwiedzać.

Jeżeli zainteresował Was ten temat i szukacie dobrego skupu starych desek w Polsce to polecam zajrzeć tutaj: www.staredrewnokielce.pl/stare-deski/

Pin It

Comments are closed.