Handel płytami ażurowymi – Jak wygląda w Chinach?

Na rynku budowlanym mamy wiele odmian płyt ażurowych. Coraz bardziej popularne wydają się być płyty ażurowe wykonane z plastiku. Każdemu takie płyty kojarzą się z betonem. Jednak wychodząc naprzeciw rozwiązaniom ekologicznym powstały płyty ażurowe plastikowe, których ceny są jednak bardzo podobne do tych wykonanych z betonu. Decydując się na wybór płyt należy mieć na uwadze nie tylko cenę, ale również transport towaru, oraz montaż.

Dwa rodzaje płyt ażurowych

Tu najszybciej zauważymy różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami płyt. Z całą pewnością wygrywa ta plastikowa, gdyż przewóz betonu jest znacznie droższy choćby ze względu na jego ciężar, przez co wymaga ogromnego pokładu energii podczas załadunku, jak też rozładunku.

Handel płytami ażurowymi z Chin kwitnie, jednak nie jest tak ekspansywny jeżeli chodzi o polski rynek. Raczej staramy się wspierać polskich przedsiębiorców i kupujemy prefabrykaty betonowe od naszych polskich firm.

Lekkie plastikowe płyty ażurowe

Płyty ażurowe plastikowe są lekkie no i oczywiście transport jest znacznie tańszy. Warto również wiedzieć, że sam montaż tych płyt wykonanych z betonu jest o wiele droższy, ze względu na samo tempo ich układania. Płyty ażurowe wykonane z plastiku z łatwością możemy samodzielnie zamontować bez większych trudności, co z kolei montaż płyt z betonu wymaga już większej wiedzy teoretycznej, jak również praktycznej, w przeciwnym razie musimy dodatkowo zatrudnić montera, któremu będzie trzeba za taką usługę dość słono zapłacić.

Jednak z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o sam wygląd i estetykę wykonania, to z całą pewnością lepiej prezentują się ułożone płyty ażurowe wykonane z betonu niż te plastikowe. Niestety coś za coś. Ten kto nie patrzy na kwestię finansową  raczej wybierze betonowe, a ten, co liczy się z pieniędzmi i pragnie zakupić takie płyty jak najtańszym kosztem, weźmie te plastikowe. Jest to już wybór indywidualny, w zależności od możliwości i upodobań kupującego.

Cena plastikowych płyt ażurowych

Obydwa rodzaje płyt możemy zamówić przez Internet korzystając z usługi Allegro. Jest to bardzo wygodne, gdyż bez wychodzenia z domu zakupimy taki towar, ceny również są niższe, niż te sklepowe, dlatego jest to praktyczne rozwiązanie, z którego praktycznie każdy w dzisiejszych czasach nie raz skorzystał. Jeśli chodzi o zapłatę, również możemy wykonać przelew poprzez Internet.

 

Pin It

Comments are closed.