Jak skutecznie rzucić palenie ? – Podpowiadamy skuteczne suplementy

Rzucanie palenia to jedno z najtrudniejszych wyrzeczeń, na jakie przychodzi zdecydować się nałogowym palaczom. Uzależnienie od papierosów z pozoru nie jest tak niebezpieczne jak inne uzależnienia, na które jesteśmy narażeni. Tymczasem jeden papieros przeciętnie zawiera ok. 15-20 mg nikotyny, z czego podczas spalania do krwi przenika aż 1 mg tej substancji, która wykazuje działanie psychoaktywne. Ponadto w każdym papierosie znajdują się także setki innych substancji chemicznych, zagrażających zdrowiu, jak np. aceton, substancje smoliste, tlenek węgla, cyjanowodór, chlorek winylu, arsen, polon, kadm czy amoniak.

leki-na-rzucenie-palenia

Nałóg palenia

Podejście do nałogu palenia bardzo zmieniło się na przełomie lat. Niegdyś był on uznawany za wulgarny nawyk, później wysublimowaną formę rozrywki, by obecnie traktować nałóg palenia jako niosący zagrożenie wielu chorób. Kraje uprzemysłowione podjęły walkę z nikotynizmem. W wielu z nich podniesiono podatki od wyrobów tytoniowych, prowadzone są aktywne kampanie antynikotynowe, które wskazują na negatywne dla zdrowia skutki palenia papierosów.

Jak rzucić palenie?

Coraz częściej pojawia się także zakaz palenia w miejscach publicznych. Wszystko to, aby ułatwić palaczom rzucenie palenia, a także wyeliminować negatywne skutki palenia biernego. Odpowiedziom na potrzebę i chęć rzucenia palenia jest rynek medyczny, który oferuje środki wspomagające rzucenie palenia i zmniejszający potrzebę zapalenia.

Tabletki na palenie

Najpopularniejsze z nich to Tabex i Desmoxan. Ich stosowanie pozwala na stopniowe zmniejszenie potrzeby organizmu na przyjmowanie nikotyny, stopniowe odzwyczajenie od palenia tytoniu i złagodzenie lub całkowite wyeliminowanie objawów rzucania palenia.

Pin It

Comments are closed.