Karboksyterapia Kraków – ważne informacje przed zabiegiem

Karboksyterapia jest jednym z ciekawszych i skuteczniejszych zabiegów poprawiających jakość skóry i wpływających na jej odżywienie. Pomaga w zwalczaniu między innymi rozstępów oraz cellulitu, ale także schorzeniami takimi jak łuszczyna. Dowiedz się, na czym polega zabieg oraz kto może z niego korzystać.

Karboksyteriapia Kraków, czyli co?

Jest to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla. Wprowadza się go pod powierzchnię skóry za pomocą cieniutkiej igły, co sprawia, że naczynia krwionośne rozszerzają się i udrażniają. Takie działanie powoduje także powstawanie nowych naczynek, co z kolei sprawia, że miejsce poddane zabiegowi zostaje dotlenione.

Poprawia się jego wygląd oraz jędrność. Dodatkową zaletą jest także podatność komórek tłuszczowych na ten zabieg. Ulegają one rozbiciu. Z tego powodu karboksyterapia Kraków jest tak skuteczna w zwalczaniu cellulitu. Pomimo użycia igły, cała procedura nie jest szczególnie bolesna.

Co można osiągnąć dzięki karboksyterapii

Nie bez powodu zabieg ten jest uznawany przez kosmetologów za jeden z większych odkryć ostatnich lat. Może być stosowany prawie w każdym problemie skórnym. Oprócz wspomnianych już rozstępów i cellulitu pomaga także usuwać cienie pod oczami, zmarszczki, w znacznym stopniu poprawia jędrność – służy do leczenia zwiotczenia skóry brzucha po porodzie.

Świetne efekty wykazuje także przy leczeniu wypadania włosów. Karboksyterapię stosuje się także w gabinetach lekarskich przy niektórych schorzeniach, np. kurczu kończyn, zwiotczeniu piersi, owrzodzeniach żylakowych czy cukrzycowych.

Jak często przeprowadzać zabieg?

Wszystko zależy od kondycji skóry oraz oczekiwanego efektu. Warto od razu zaplanować całą serię. Zwykle wystarcza od kilku do około 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępach około tygodnia. Czas trwania całej procedury wynosi zwykle kilkanaście minut. Jeśli problemy skórne nie są duże, efekty są zauważalne już nawet po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym.

Przeciwskazania do stosowania

Standardowo z tego typu zabiegów nie powinny korzystać między innymi kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby chorujące na serce, płuca, jak również nerki. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, warto przed planowaną wizytą porozmawiać z kosmetologiem, który doradzi w konkretnej sytuacji.

Więcej przeczytasz na stronie: https://leaclinic.pl/karboksyterapia-krakow/

Pin It

Comments are closed.