Komplety: stół i krzesła do jadalni niekoniecznie z Chin

Czy wyobrażacie sobie jadalnie bez stołu i krzeseł? Myślę, że dla wielu z nas byłoby to czystą abstrakcją. Spotkanie rodzinne, czy też w gronie przyjaciół, nie mogłyby się odbyć bez tego typu kompletów jadalnianych. Komplety są różne od klasycznych prostokątnych kształtów poprzez zupełnie niewielkie zestawy, po całkiem nowoczesne zdobnictwo. Większość z nich, ze względu na swą uniwersalność, doskonale komponuje się z innymi zestawami mebli do przechowywania, czyli szafkami, regałami itp.

stol-i-krzesla-do-jadalni

Gotowe komplety do kupienia

Komplety stołów i krzeseł do jadalni wykonane są z różnych tworzyw, zazwyczaj jest to połączenie metalowego stelażu i drewnianej lub drewnopodobnego blatu czy siedzisk. Przykładem takiego klasycznego kompletu jest m.in. Modus, zestaw stylowych mebli w odcieniu jasnego brązu i srebra. Połączenie nowoczesności z tradycją odnaleźć możemy natomiast w komplecie Tromso gdzie ciemnowiśniowy blat wspaniale kontrastuje z białym stelażem i krzesłami. Oprócz połączeń drewno-metal komplety występują także z blatami szklanymi, wykonanymi ze szkła hartowanego.

Popularny model Kendo

Przykładem tego może być model Kendo.  W skład klasycznego kompletu stołowego wchodzi zazwyczaj stół i cztery krzesła. Jest to standardowy zestaw, jednak zawsze można go powiększyć o dodatkowe krzesła. Komplety te mogą mieć nie tylko zastosowanie z zaciszu domowej jadalni czy salonu ale także jako wyposażenie restauracji, kawiarni czy knajpki.

Niezwykle ciekawie w tym przypadku prezentują się modele Tango i Gabo, które przyciągają wzrok swoim industrialnym designem i niecodziennym wykończeniem. Każdy, kto szuka idealnego kompletu mebli, znajdzie coś dla siebie.

 

Pin It

Comments are closed.