Kontrola jakości przy eksporcie do Chin

Kontrola jakości zakupionych za granicą towarów to podstawa udanego handlu – zarówno w przypadku importu jak i eksportu z Chin. To znaczy, jest to jedna z obowiązkowych pozycji o których musimy pamiętać podczas robienia zakupów w Pakistanie czy w Chinach, gdyż na całym świecie możemy natknąć się na oszusta. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy może wysłać obcej osobie tysiące dolarów zaliczki na zakup towarów w Chinach?

Jak sprawdzić jakość towaru w Chinach

Nasz odpowiedz brzmi: Nie próbujcie tego, do póki nie macie pewności z kim współpracujecie. W tym celu udajmy się do firmy, która specjalizuje się w kontroli jakości towarów z Chin. Ich pracownik uda się do fabryki, zrobi szczegółowe zdjęcia, potwierdzi wiarygodność firmy ich dokumentami oraz porozmawia z prezesami i pracownikami. Wszystko abyście spokojnie mogli podjąć współpracę z taką firmą. Pewnie myślicie że to wszystko bardzo dużo kosztuje. Zapłata za taką usługę opiera się z reguły na wynagrodzeniu prowizyjnym, tudzież procentowym, od zakupionego towaru.

Koszty transportu z Chin

Proszę mi wierzyć, że to nie jest dużo za stu procentową pewność naszej transakcji handlowej. Wychodzi to również zdecydowanie taniej, niż gdybyśmy osobiście udali się do siedziby firmy i rozpoczęli negocjacje, nie mając przy tym pojęcia o wielu ważnych sprawach, które nabywa się z doświadczeniem. Warto to sobie przeliczyć: koszty transportu, zakwaterowania, no i brak opisane wiedzy. Naprawdę racjonalnym jest zaufanie firmie pośredniczącej, która za nas to wszystko załatwi i podpisze się pod zakupem. Będzie to świadczyło że sama ręczy za nasz towar.

Pin It

Comments are closed.