Kontrola jakości w Pakistanie – zaufać producentom, czy przeprowadzić ją samemu?

Pakistan staje się coraz bardziej atrakcyjnym i wartym uwagi państwem dla importerów. Obecnie jest jeszcze daleko w tyle za Chinami, czy Indiami, jednak skala importu z tego właśnie kraju jest coraz większa i już niebawem może osiągnąć poziom porównywalny z Indiami. Coraz więcej importerów przygląda się tamtejszemu rynkowi i stara się badać jakość oferowanych na nim produktów. Właśnie tam poszukuje nowych dostawców i produktów.

Ważna kontrola jakości

Dlatego też coraz większą rolę odgrywa kontrola jakości w Pakistanie. Dzieje się tak głównie dlatego, że towary z Pakistanu nie są jeszcze tak dobre jak na przykład z Chin, czy te pochodzące od europejskich producentów. Co prawda tamtejsze przedsiębiorstwa przeprowadzają kontrole jakości, gdyż wiedzą, że produkty eksportowane do Europy muszą spełniać określone normy i standardy.

Zdają sobie doskonale sprawę, że niektóre z nich są używane na przykład przez dzieci. W momencie, gdyby zawierały szkodliwe dla zdrowia substancje, wiązałoby się to z ogromnymi konsekwencjami. Towar taki zostałby natychmiast wycofany ze sprzedaży, a producent dostałby prawdopodobnie definitywny zakaz eksportu. Dla wielu firm byłoby to równoznaczne z bankructwem. Dlatego też w wielu wypadkach kontrola jakości w Pakistanie mimo wszystko jest przeprowadzana, czy można jednak w pełni jej zaufać?

Kontrola jakości w Pakistanie

Chyba nie, gdyż to, że produkty przeszły kontrolę pozytywnie nie oznacza jeszcze, że znajdą nabywcę i sprostają oczekiwaniom konsumentów. Planując więc import warto przeprowadzić kontrolę jakości w Pakistanie we własnym zakresie i sprawdzać nie tylko zgodność z normami i przepisami, ale również porównać ich jakość w stosunku do jakości produktów obecnych już i popularnych na rynkach danych krajów.

Produkt niskiej jakości będzie bardzo trudno sprzedać. Widać więc, że kontrola jakości w Pakistanie powinna być naszym zdaniem przeprowadzona samodzielnie lub przy pomocy firmy specjalizującej się w tym zakresie. Wybór należy jednak do importera. Przy małych partiach czasem ryzyko się opłaci, jeżeli ilość towaru ma być znaczna, a inwestycja duża, chyba jednak ryzykować nie warto.

Pin It

Comments are closed.