Kontrola towaru – po co? dlaczego?

Kontrola towaru to oczywisty proces każdego rynku. Jest to, bowiem sprawdzenie zarówno jakości produktu jak i jakości przedsiębiorstwa. Kontrola może odbywać się w samym przedsiębiorstwie, wówczas zarówno kosztami jak i całym procesem sprawdzania obciążone jest dane przedsiębiorstwo. Import - kontrola

Kontrola zamawianego towaru

Musi ono w zorganizowany i sprawny sposób, wprowadzić kontrolę do całego procesu produkcji. Z pewnością jest to bardzo czasochłonny proces, zatem zazwyczaj odbywa się kosztem samej produkcji.

Kontrolę może również prowadzić zlecona przez instytucje państwowe komisja. Posiada ona specyficzne pozwolenia do tego aby kontrolować produkcję przedsiębiorstwa. Towary tylko zyskują na takiej kontroli jakości. Instytucje w bardzo dokładny sposób kontrolują wszystkie proces zachodzące w przedsiębiorstwie również produkcje i jej efekty.

Raport pokontrolny

Po dokonanej kontroli komisja wydaje raport z kontroli, który opiniuje pozytywnie lub negatywnie dany produkt. Jest to zarówno informacja dla samego przedsiębiorcy jak również opinia jest poddawana opinii publicznej. Ma to na celu dostarczenie informacji o faktycznej jakości produktów danej firmy, tak aby nasze wybory były jak najlepsze, a nasze prawa konsumenckie zachowane.

W przypadku negatywnej oceny przedsiębiorstwa posiadają pewien czas na  poprawę jakości produktu lub innych czynników. Po tym okresie kontrola jest ponawiana i w zależności od wyniku komisja zmienia lub podtrzymuje decyzję. Kontrola zawsze ma jednak na celu poprawę i pozytywne oddziaływanie na przedsiębiorstwo.

Czy kontrola towaru w Chinach rzeczywiście ma sens?

Zdecydowanie tak! I już tłumaczę dlaczego… Jeśli myślisz, że wszystko złoto co się świeci to zdecydowanie nie masz racji. Pamiętaj o tym, że kupując towar w Azji de facto robisz to w ciemno. Nie masz przecież możliwości sprawdzenia, czy wszystko jest takie jak w specyfikacji.

Oczywiście część kupujących w ten sposób importerów osobiście udaje się do fabryk – nie zawsze się to jednak kalkuluje finansowo i nie zawsze fabryka chce pokazywać proces produkcji (i jakości) osobom postronnym. Dlatego właśnie powstają usługi w Polsce, które zajmują się przygotowaniem takiego raportu. Jedną z firm, którą mogę zarekomendować jest Importuj z Nami – firma ATAKIO z Wrocławia.

Mają siedzibę we Wrocławiu – najlepiej zadzwonić i umówić się na wizytę jeśli zależy nam na tym, aby nasze produkty były w 100% sprawdzone. Dzięki tego typu usługom wiesz co ściągasz – możesz spać spokojnie. Raport nie jest dużym wydatkiem, więc moim zdaniem można sobie an niego pozwolić bez zbędnego stresu!

Pin It

One thought on “Kontrola towaru – po co? dlaczego?

  1. Kolejny świetny wpis an temat kontroli towarów. Sam korzystałem ale z innej firmy i było to pomocne. Szykuję się do kolejnego importu – tym razem z Brazylii i sprawdzę ofertę Importuj z nami.