Mata edukacyjna dla niemowląt – warto ją mieć?

Odpowiednio dostosowane zabawki dla niemowląt, pochodzące od znanych i renomowanych producentów skutecznie wspierają dynamiczny rozwój malucha już od pierwszych tygodni życia oraz zachęcają do podejmowania coraz to dłuższych aktywności. Jednymi z takich właśnie produktów są maty edukacyjne dla niemowląt.

Mata edukacyjna dla niemowląt – czy to na pewno dobra inwestycja?

Mata edukacyjna (zobacz produkty) to niewątpliwie zabawka wszech czasów. Wspiera koordynację ruchową, zachęca malca do leżenia na brzuszku oraz pierwszych prób pełzania i raczkowania. Kontrastowe, żywe barwy, szeleszczące, piszczące elementy i ciekawe kształty wzbudzają zainteresowanie niemowlaka i potrafią zająć małe rączki na bardzo długi czas.

Bezpieczny pałąk umożliwia przewieszanie zawieszek aby skutecznie pobudzić wyobraźnię. Zawieszki dołączone do maty można zdemontować, zaczepić w wózku bądź foteliku samochodowym. Małe, poręczne maskotki z pewnością zostaną wiernymi kompanami podróż na bardzo długi czas.

Maty edukacyjne dla dzieci to artykuły często polecane przez pediatrów i fizjoterapeutów dziecięcych 

Produkty pochodzące od znanych producentów, wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów są często polecane przez specjalistów i lekarzy. Fizjoterapeuci zalecają wykonywanie na odpowiednich matach krótkich ćwiczeń, które redukują wady postawy oraz różne odchylenia od normy. Modele z dodatkowymi panelami po bokach stwarzają bezpieczną przestrzeń do zabawy i rozwoju nawet w przypadku bardziej mobilnych niemowląt.

Po rozłożeniu boczne elementy stwarzają dodatkową powierzchnię do zabawy. Specjalny materiał ułatwia utrzymanie czystości i nie chłonie nadmiernie płynów. Większość mat posiada specjalne wypełnienie, które doskonale izoluje zimne podłoże.

Na uwagę zasługują również maty piankowe, które zazwyczaj składają się z kilku prostokątnych elementów, co umożliwia tworzenie dowolnych konstrukcji i kształtów. Piankowe puzzle są trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Każdy element można przetrzeć mokrą chusteczką bądź zdezynfekować łagodnym preparatem. Ważne jednak, aby materiał nie zawierał toksycznych substancji. Mata edukacyjna to idealna propozycja na prezent dla malucha już od pierwszych dni życia.

Pin It

Comments are closed.