Profesjonalne auto spa, czy chemia do czyszczenia z Chin?

Auto kosmetyka to z pozoru prosta i banalna sprawa, jednak jeśli przyjrzeć się uważniej dbanie o samochód może być również wieloetapowym i efektywnym procesem. Wiedza na temat pielęgnacji auta jest kluczowa, od niej zależy czy odpowiednio zadbamy o powłokę lakierniczą i czy sposób czyszczenia będzie bezpieczny. 

Dlaczego warto wybrać auto spa?

Studio Majcher-Team w swojej rozbudowanej ofercie posiada kilkuetapowy proces mycia auta, a oferowane auto spa pozwoli uniknąć niechcianych plam, zacieków oraz co najważniejsze rys na lakierze samochodu. Użycie profesjonalnego sprzętu oraz odpowiednich i dopasowanych kosmetyków zapewni najwyższą jakość wykonywanych usług. Regularne i dokładne usuwanie codziennych zanieczyszczeń, daje możliwość uniknięcia powstania niechcianej siatki zarysowań.  Poznaj etapy pielęgnacji samochodu: auto spa.

Pre Wasch

Czyszczenie auta bez odpowiedniego usunięcia i rozpuszczenia zanieczyszczeń jest głównym źródłem zarysowań lakieru. Podczas tego etapu, przy użyciu aktywnej piany i myjki ciśnieniowej bezpiecznie usuwany jest nagromadzony brud. Piana rozmiękcza go przez kilka minut i zanim jeszcze wyschnie  jest dokładnie oraz delikatnie spłukiwana.

Mycie kół

Mycie kół na pozór wydaje się być zbędnym etapem, jednak odpowiednio wyczyszczone zachowają swój blask na dłużej. Felgi spryskiwane są specjalnym preparatem, który rozpuszcza metaliczny nalot oraz zabrudzenia.

Mycie właściwe

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług ten etap jest najbardziej czasochłonny i uważny. Kluczowe w bezpiecznej pielęgnacji samochodu jest użycie podczas czyszczenia rękawic z mikrofibry lub wełny, minimalizując tym samym możliwość jakichkolwiek zarysowań. Dodatkowo pracownik podczas ręcznego mycia auta używa dwóch wiader jednocześnie, jednego z szamponem do pielęgnacji, a drugiego do płukania używanej rękawicy. Na koniec całe auto opłukiwane jest bardzo dużą ilością miękkiej wody, która nie pozostawi na lakierze osadu z kamienia.

Osuszanie

Osuszanie może wydawać się zbędnym etapem jednak pomimo tego, że jest czasochłonne to również bardzo istotne. Ważne aby do samego końca zadbać o całkowite bezpieczeństwo karoserii. Do osuszania wykorzystywane są duże ręczniki, które rozłożone na samochód wchłaniają całą wodę pozostałą po czyszczeniu, a następnie pracownik ściąga ją do siebie w dół. Zwieńczeniem całego zabiegu auto spa jest wypielęgnowanie osobnym ręcznikiem kolejno elementów auta takich jak drzwi, podłogi czy wlew paliwa.

Pin It

Comments are closed.