Rączki do toreb i walizek – polskie czy chińskie?

Każda nawet najpiękniejsza i najbardziej elegancka torebka czy walizka na nic nam się nie przyda jeśli będzie niewygodna w noszeniu. Uwierając w ramię czy w dłoń będzie raczej denerwować i utrudniać nam życie niż sprawiać przyjemność i ułatwiać podróżowanie. Rozwiązanie takiego problemu stanowią ochraniacze dłoni. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane z dobrej jakości rączki do toreb pozwolą nam uniknąć otarć na ramionach.

Podobnie rączki walizkowe sprawią, że wędrówka z walizką nie zakończy się odciskami na dłoniach. Na rynku dostępny jest cały szereg uchwytów, które różnią się wielkością, kształtem, kolorem czy materiałem z którego zostały wykonane.

uchwyt do walizki

Z jakiego materiału wykonuje się uchwyty do toreb?

Zazwyczaj rączki do toreb wykonuje się z plastiku lub metalu. Te metalowe pełnią głównie rolę wzmacniającą, co dzięki czemu rączki walizkowe znakomicie ułatwiają przenoszenie bagażu. W przypadku elementów plastikowych to zazwyczaj sprawdzają się one jako ochraniacze dłoni, umożliwiając trzymanie torby i zapobiegając wrzynaniu się taśmy uchwyty w dłoń.

Uchwyty plastikowe są lżejsze niż metalowe, ale przy tak małym rozmiarze ta różnica nie jest znacząca.

Sposób montażu rączki do torby

Istnieją rożne metody montażu uchwytów. W najprostszym rozwiązaniu rączki i ramki do toreb mają otwory przez które przeciąga się taśmę. Tego typu rączkę, można łatwo przesuwać na długości taśmy, dostosowując jej położenie do naszych potrzeb. Tego typu uchwyty świetnie sprawdzą się przy lekkich torbach, szczególnie takich na ramię.

Innym rozwiązaniem są rączki do walizek przykręcane. Są one stabilne i nie przesuwają się, dzięki czemu zapewniają komfortowych uchwyt i umożliwiają transport nawet ciężkiej walizki.

Szeroki wybór kształtów i rozmiarów

Ochraniacze dłoni mogą być zaprojektowane w rożnym kształcie i rozmiarze, dzięki czemu można je dopasować do dowolnej stylistyki. Niezależnie od tego czy torba ma charakter sportowy czy bardziej elegancki  z całą pewnością uda się do niej coś dopasować. Uchwyty do toreb podróżnych wykonane z metalu mogą być pokryte ozdobna powłoką co dodatkowo zapewnia im spore walory estetyczne, dzięki czemu cała torba czy walizka nabiera eleganckiego wyglądu.

Zobacz produkty od polskiego producenta: https://agry.pl/index.php/nasza-produkcja/ramy-raczki

Pin It

Comments are closed.