Dostępne rodzaje metod przedłużania rzęs

Każda kobieta marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Niestety, nie każda z pań została nimi obdarzona przez naturę. Sztuczne rzęsy to jednak nie tylko ładny i estetyczny wygląd. Zagęszczanie bądź przedłużanie rzęs to skuteczny sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu podczas wykonywania codziennego makijażu.

Obecnie, na rynku jest dostępnych kilkanaście metod, którymi można wykonać zabieg przedłużania rzęs.

Zabiegi przedłużenia rzęs

Kiedy chce się otrzymać efekt całkowicie sztucznych rzęs, to wykonuje się zabieg polegający na przyklejaniu ich do naturalnych rzęs. Dają imponujący i mocny efekt. Jednak kobiety najczęściej decydują się na tę formę zabiegu, kiedy wykonuje się wyjściowy makijaż.

Rodzaje sztucznych rzęs

W tym przypadku warto jest udać się do kosmetyczki, która pomoże wybrać rodzaj włosia, najlepiej dostosowującego się do naturalnych rzęs. Aby jednak rzęsy cały czas wyglądały imponująco, co trzy lub 4 tygodnie warto jest wykonywać uzupełnianie rzęs.

Istnieje możliwość wykonania sztucznych rzęs z pomocą rzęs jedwabnych (są lekkie i nie przeszkadzają w codziennych czynnościach chociażby osobom, które noszą szkła kontaktowe), rzęs z futra norek syberyjskich (wyglądają najbardziej naturalnie, jednak przed ich założeniem trzeba się dowiedzieć, czy nie jest się na nie uczulonym) oraz rzęs syntetycznych (nie uczulają, jednak są mało elastyczne, więc często mogą się plątać).

Metody przedłużania rzęs

Ponadto, istnieje także możliwość przedłużania rzęs. Możliwe jest przedłużanie rzęs metodą 1:1 (polega na pojedynczym doklejeniu rzęsy jedwabnej do naturalnej; najbardziej bezpieczna ze względu na fakt, braku bezpośredniego kontaktu ze skórą), przedłużanie rzęs metodą 2:1 (dwie sztuczne rzęsy przykleja się do jednej naturalnej, co jest dedykowane paniom chcącym uzyskać efekt zagęszczenia) oraz przedłużanie rzęs Kraków metodą 3:1 (polega na przyklejaniu trzech sztucznych rzęs do jednej naturalnej, dzięki czemu rzęsy są wydłużone i pogrubione).

W dzisiejszych czasach, istnieje jeszcze wiele innych, mniej popularnych metod, którymi można wykonać przedłużanie rzęs. Jedno jest jednak pewne – jeśli chce się uzyskać najbardziej naturalny i profesjonalny efekt, warto zainwestować pieniądze w zabiegi kosmetyczne, niż decydować się na samoistny zakup i zakładanie sztucznych rzęs.

 

Pin It

Comments are closed.