Szukasz rzetelnych informacji na temat odszkodowań po wypadku? Wejdź tutaj

Osoby poszkodowane w zdarzeniach losowych najczęściej skupiają się na tym, by szybko powrócić do pełnej sprawności. Niestety, często taki proces jest wydłużony w czasie i związany z ponoszeniem wysokich kosztów leczenia. Dlatego też nie należy zaniedbywać kwestii odszkodowania.

Wypadek i co dalej

Odszkodowania po wypadkach najczęściej bywają wypłacane z polisy OC sprawcy. Trzeba jednak o nie zadbać i zgłosić się do ubezpieczyciela po wypłatę roszczenia. Większość osób poszkodowanych tuż po wypadku nie ma głowy do załatwiania takich formalnych kwestii. Tymczasem jest to bardzo ważne, jeżeli chcą szybko dysponować konkretną kwotą na leczenie i powrót do zdrowia. Firma ubezpieczeniowa ma określony termin, w którym musi wydać decyzję o przyznaniu konkretnej kwoty, a następnie tę kwotę wypłacić.

Ile dostanę odszkodowania?

Najczęściej kwoty odszkodowań proponowane przez ubezpieczyciela są niższe niż oczekiwania osób, które tego odszkodowania się domagają. Brane są pod uwagę realne koszty poniesione na leczenie, rehabilitację czy leki, natomiast bardzo nisko wyceniane są poniesione straty moralne.

Jeżeli miałeś wypadek, dochodzisz właśnie do zdrowia, a zaproponowane przez firmę odszkodowanie nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące, warto dochodzić swoich roszczeń przed sądem. W starciu ze sztabem prawników reprezentujących ubezpieczyciela przeciętna osoba ma przed wymiarem sprawiedliwości raczej małe szanse.

Profesjonalne firmy

Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które oferują kompleksową obsługę prawną i specjalizują się w dochodzeniu roszczeń po wypadkach. Sięgają po szereg różnych środków i możliwości, aby dla swojego klienta wywalczyć jak najwięcej.

Nie musisz się obawiać, na tego typu usługi prawne nie musisz ponosić żadnych kosztów. Wynagrodzenie dla prawników najczęściej pobierane jest z kwoty wywalczonego odszkodowania. Owszem, w pewien sposób pomniejsza się przez to wywalczoną sumę. Ale bez pomocy fachowców ta suma mogłaby być nie do wywalczenia na własną rękę.

Pin It

Comments are closed.