Usługa hignienizacji w Krakowie – Jak wygląda?

Najpopularniejszym zabiegiem w gabinecie dentystycznym jest w Krakowie higienizacja jamy ustnej. Jest to profesjonalny zabieg polegający na usunięciu kamienia i osadu nazębnego oraz przeprowadzeniu fluoryzacji.  Wykonywany przez dyplomowaną higienistkę jest poprzedzeniem procesu leczenia. Powstający kamień nazębny jest wynikiem mineralizacji płytki nazębnej. Zazwyczaj jest to twardy złóg, koloru żółtego, pokrywający powierzchnię zębów. Gromadzenie się płytki nazębnej jest wynikiem złej lub utrudnionej higienie jamy ustnej.

Jak dbać o zęby

Stłoczenie zębów, szorstkie powierzchnie wypełnień, stałe aparaty ortodontyczne a także miękka bardzo bogata w cukry proste dieta – wszystkie te elementy mają wpływ na gromadzenie się kamienia nazębnego. Higienizacja Kraków odbywa się trzystopniowo. Pierwszym elementem jest usuwanie kamienia, tzw. skaling Jest to proces ultradźwiękowy usuwający kamień zarówno z powierzchni nad jak i pod dziąsłowych. Kolejnym elementem higienizacji w Krakowie jest piaskowanie i polerowanie.

Mechaniczne usunięcie kamienia na zębach

Po usunięciu kamienia należy powierzchnię zęba oczyścić i wypolerować. Odbywa się to przy użyciu specjalnych past, gumek i szczotek polerskich. Przebarwienia na zębach po kawie, herbacie czy tytoniu są usuwane poprzez piaskowanie. Ostatnim elementem   higienizacji Kraków jest fluoryzacja zabezpieczająca oczyszczone i wypolerowane żeby przed dalszym nadmiernym działaniem czynników zewnętrznych.

Źródło: www.stomatologiatomaszewska.com/higienizacja-i-usuwanie-kamienia-nazebnego/

Pin It

Comments are closed.