Uszkodzone samochody z Niemiec

W ostatnich latach, różnice w cenach aut używanych dostępnych w naszym kraju i w Niemczech stają się coraz niższe. A zatem, kupcy nie zawsze mogą liczyć na świetną okazję, która pozwoli im tanio nabyć u zachodnich sąsiadów i drożej sprzedać u nas. Z tego względu, coraz większym zainteresowaniem cieszą się lekko uszkodzone samochody z Niemiec. Wykwalifikowany mechanik potrafi je tanio naprawić, a następnie sprzedać ze sporym zyskiem.

Sprawne auta za grosze – lekko uszkodzone auta

W Niemczech, auto powypadkowe drastycznie traci na wartości. Właściciel takiego pojazdu często woli go sprzedać niż martwić się koniecznymi naprawami. W rezultacie, samochody lekko uszkodzone z Niemiec można kupić za bardzo niewielkie pieniądze. Często ich wartość jest znacznie większa, a koszty naprawy nie należą do wysokich. Dlaczego Niemcy decydują się na sprzedaż takiego samochodu zamiast dokonanie niezbędnych napraw?

Ciężko to racjonalnie wyjaśnić. Koszt usług serwisowych w Niemczech jest bardzo wysoki. Nasz sąsiad z zachodniej granicy woli sprzedać uszkodzony samochód i dołożyć kilka tys. euro i kupić nowy z salonu. Z kolei dla polskich kupców, samochody uszkodzone z Niemiec mogą oznaczać potencjalny zysk.

Bardzo często po uiszczeniu wszystkich opłat rejestracyjnych oraz akcyzy, a także po dokonaniu niezbędnych napraw, wartość takiego samochodu wzrasta kilkukrotnie. Sprzedawca może zatem liczyć na satysfakcjonujący poziom zysków.

Jak dużo uszkodzonych aut z Niemiec trafia do Polski?

Liczne statystyki pokazują, że w ostatnich kilku latach większa liczba takich pojazdów trafia do Polski. Auta powypadkowe z Niemiec są tanie i dlatego cieszą się takim zainteresowaniem. Oczywiście chodzi o sprawne samochody, które nie wymagają generalnego remontu, ale stosunkowo niewielkich napraw.

Co ciekawe, także prywatni kupcy często wybierają samochody używane Niemcy na własne potrzeby. Nie ulega wątpliwości, że zakup takiego pojazdu wraz z naprawami często jest znacznie tańszy od kupienia podobnego modelu i rocznika w naszym kraju.

Więcej informacji : https://autoagent.pl/uszkodzone-auta-z-niemiec/

Pin It

Comments are closed.