Wędliny i wyroby z dziczyzny z dostawą do domu

Ten gatunek mięsa od wielu lat uchodzi za najszlachetniejszy w Polsce. Dziczyzna, bo o niej mowa już przed wiekami podawana była jako przysmak i gościła na stołach koronowanych głów jako przysmak. Wędliny z dziczyzny takie jakie szynka z sarny, kiełbasa z dzika królowały podczas uczt i ważnych uroczystości. Wyroby z dziczyzny są tak dobre, ponieważ dzikie zwierzęta żyją blisko natury i żywią się tylko tym co najlepsze.

Mieszanka pąków, nasion, kory, liści czy traw, która stanowi ich codzienną dietę, sprawia że dziczyzna cechuje się wyjątkowym smakiem i aromatem, którego nie da się uzyskać u zwierząt hodowanych domowymi sposobami i karmionych sklepowymi paszami.

Jakie wyroby z dziczyzny wato kupić?

Popularne wędliny z dziczyzny to między innymi szynka i polędwica z dzika. Szczególnie ta druga, zazwyczaj wędzona w zimnym dymie olchowym, ma niezwykły smak i aromat. Jest niezwykle krucha, ale przy tym soczysta, co sprawia, że zadowoli każde, nawet najbardziej wyrafinowanie podniebienie.

Co ważne wyroby z dziczyzny bardzo długo utrzymują świeżość i to pomimo tego, że praktycznie nie zawierają konserwantów. Dziczyzna na naszych stołach to również przepyszna kiełbasa z dzika. Doprawiona czosnkiem i jałowcem stanowi przepyszny dodatek na kanapki oraz do samodzielnego jedzenia.

Dlaczego dziczyzna jest tak dobra i zdrowa?

Wyroby z dziczyzny są przede wszystkim produkowane bez sztucznych dodatków i konserwantów. Dziczyzna jest więc zdrowa i bezpieczna dla konsumentów. Zazwyczaj wędliny z dziczyzny przygotowuje się zgodnie ze sprawdzonymi, stosowanymi od wielu lat recepturami. Do ich doprawiania używa się wielu ziół i przypraw, są to m.in. czosnek, jałowiec, zioła, sól i pieprz.

Starannie dobrane składniki sprawiają, że dziczyzna ukazuje całokształt swojego smaku i aromatu. Jeśli raz spróbujemy wędlin z dziczyzny to ciężko potem wrócić do zwykłych sklepowych wyrobów. Ten smak jest niezapomniany. Ze względu na swoje walory smakowe oraz zdrowotne warto włączyć dziczyznę do swojej diety, mimo że nie jest ona tania.

Pin It

Comments are closed.